Masáž

Relaxační masáž

Relaxační masáž je určená k Vašemu úplnému uvolnění, odpočinku a nabrání nových sil. Masáž je inspirována pohyby mořských vln, které Vás budou jemně ovívat a spolu s odlivem budou odplouvat všehny starosti a chmury… Masáž Vás dokonale uvolní, zklidní a nabije Vás novou vnitřní energií. Můžete si zvolit formu částečné masáže, ale opravdu hluboký zážitek získáte teprve z celotělové, nejlépe dvouhodinové masáže. 

Délka masáže: 30, 60, 90, 120 minut

Regenerační masáž

Jedná se o hloubkovou svalovou masáž, která má za úkol uvolnit ztuhlé klouby či ochablé a zkrácené svaly. Hloubková masáž silně prokrvuje a prohřívá svaly, díky čemuž dokáže uvolnit od bolestí a zatuhnutí svalů. Masáž lze cílit buď na potřebné části těla a působit uvolnění, nebo lze provést masáž celého těla a působit především preventivně. 

Délka masáže: 30, 60, 90, 120 minut

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž patří mezi velmi pomalé a jemné masáže. Jemným tlakem a pohyby se obnovuje a urychluje tok v mízním systému, Zanesené mízní řečiště má mnoho projevů. Proto tato masáž ulevuje od otoků nohou, zmírňuje projevy celulitidy. Dále odstraňuje kruhy a “pytle” pod očima, vypíná vrásky a zmírňuje akné v oblasti čelisti. Obnovení toku lymfy urychluje metabolické procesy v těle,      a proto je tato masáž velikou podporou při detoxikaci či hubnutí. Lymfodrenáž též funguje jako prevence otoků, migrén a posiluje imunitní systém.

Lymfatický systém nemá pumpu, která by tok poháněla. Pokud tedy dojde k jeho zanesení, manuální lymfodrenáž pomůže lymfatické řečiště pročistit a obnovit jeho činnost. V takovém případě doporučuji naplánovat sérii masáží, nejlépe po dobu 3-4 týdnu 2x-3x týdně. Masáže je vhodné podpořit úpravou životosprávy, jako je omezení příjmu umělých cukrů, nevhodných tuků a dostatečný pitný režim, což znamená vypít alespoň 2 litry tekutin denně. Tím se podpoří vylučování toxických látek a obecně se podpoří účinek masáží. Po nastartování správného chodu lymfatického systému a udržení dlouhodobého zlepšení stavu je vhodná 1x měsíčně udržovací lymfodrenáž.

Manuální lymfodrenáž je značnou zátěží pro tělo, z toho důvodu neprovádím lymfodrenáž celého těla, ale nejčastěji 1-2 částí těla.

U následujících případů onemocnění či potíží je nutný souhlas lékaře. Těhotenství do 3. měsíce, hyperfunkce štítné žlázy, onemocnění jater, srdce či ledvin. Dále onemocnění spojená se srdečními problémy: srdeční selhávání, neléčená či nedostatečně kompenzovaná hypertenze, otoky z onemocnění srdce.

Délka masáže: 30, 60 nebo 90 minut

Anticelulitidní a zeštíhlující masáž

Jedná se o velmi intenzivní masáž prováděnou tlaky dlaní, klouby a hnětením. K masáži se používá série zeštíhlujících a nápravných krémů proti celulitidě ze série Integrative Slimming Thalgo. Masáž spolu s krémy zajištuje ústup celulitidy díky enzimům a aktivnímu kyslíku, stahování a zpevňování pokožky a formování pasu.

Masáž cílí na oblasti nohou z přední i zadní části, záda v oblasti beder, bříško a pas a paže v oblasti tricepsu.

Masáží dochází k rozrušování tukových shluků, stimuluje se proces látkové výměny a napomáhá se vstřebávání a odvodu tuků z tkáně. Současně se urychluje hojení a regenerace drobných poškození kůže, jako jsou strie, díky čemuž je pak pokožka pevnější a hladší.

První výsledky jsou viditelné po první masáži, pro maximalizaci účinků je ideální série masáží po dobu 3-4 týdnu, 2x-3x týdně. Masáže je vhodné podpořit úpravou životosprávy, jako je omezení příjmu umělých cukrů, nevhodných tuků a dostatečný pitný režim, což znamená vypít alespoň 2 litry tekutin denně. Tím se znásobí účinek masáží. Následně je vhodné docházet jednou měsíčně na udržovací masáž. 

Délka masáže: 45 minut

Masáž horkými lávovými kameny

Masáž horkými lávovými kameny je vysoce relaxační masáž, kdy dochází k prohřátí a hlubokému uvolnění svalů a celkové relaxaci. Masáží se aktivují energetická centra a postupným prohříváním se harmonizuje tělo i mysl.

Délka masáže: 90 minut

KONTRADIKCE

Mezi kontraindikace patří záněty, pooperační stav, onkologické onemocnění, kožní problémy, otevřené rány, křečové žíly, těhotenství.