fbpx

Kadeřnictví

Snažím se držet krok s nejmodernějšími postupy, a proto své znalosti neustále rozšiřuji formou stáží. Krom mnohaleté praxe mu mého tatínka Marka Phillipa Gravella jsem podstoupila stáže u fantastických školitelů a mistrů střihu jako Nina Krajčo, Blatný a Zavadil a Roberta Starého.  Zesvětlovací techniky jsem se školila u  královny melírů a foilyage Sylvie Rodové a Karol Machovič. Dále jsem prodělala koloristické školení u Diana Dee Kratochvílové, Lindy Žákové Aleše Jurnykla či Kristýny Korandové. Trichologii jsem se učila od nejlepšího ve svém oboru u nás- Lukáše Rossbacha.

Kladu veliký důraz na zachování kvality vlasu, proto základním kamenem našich setkání je, abyste vy sami doma byly schopné se správně postarat o své vlasy tak, aby každý den byl váš „den krásných vlasů”. Aby péče o vlasy byla radost a přinášelo jen potěšení z krásných vlasů.

 

KONZULTACE, LÉPE ŘEČENO VLASOVÝ KURZ

 

Vstupním krokem pro každou mojí novou klientku je vlasový kurz.

Nezávisle na tom, zda budete chtít chodit na střih, barvu či zesvětlování.

Protože umět si dokonale umýt vlásky, správně si je vyfénovat a upravit je naprostý základ krásného účesu, zářivé barvy a zdravých vlasů.

Nejčastější obtíže –  jako je svědivá a citlivá pokožka hlavy, rychle se mastící vlasy, lupy či matné vlasy bez lesku… to jsou všechno stavy, které si ve většině případů způsobujeme sami nevhodně zvolenou péčí, chybou v postupu mytí vlasů, špatným způsobem foukání vlasů či absencí správného stylingového produktu.

Spolu si ve 3-4 hodinách prodiskutujeme, ukážeme a hlavně vy praxí naučíte, jak se správně starat právě o své vlasy tak, aby vypadaly každý den krásně a přesně tak, jak vy si přejete. Do detailu spolu probereme vaše rituály a kroky v péči o vlasy. Zhodnotím možnosti vašich vlasů- jaký typ vlasů máte a jaké možnosti úpravy vaše vlasy nabízí. Promluvíme si o vašich představách střihu a barvy, probereme pozitiva i negativa jednotlivých možností, a domluvíme se na nejideálnější variantě střihu.

Po probrání vašich vlasových návyků následuje čištění vlasů vitamínem C. Čistím vlasy pomocí salonní péče Urban Alchemy a díky této proceduře se z vlasů dostávají nánosy silikonů nerozpustných ve vodě (které se ve vlasech zabudovávají z drogeristických šamponů a kondicionérů a kondicionéru, popřípadě špatného stylingu), a rozpouští se nánosy minerálů z vody.  Vlasy jsou ihned po čištění na dotek jemné, odlehčené a opravdu cítíte, že jsou vlasy jako znovu zrozené.

Po čištění vlasů následuje hloubkový rozbor a analýza toho, co vlasům chybí. Rozbor vlasů provádím na základě testu elasticity a na základě výsledků vyhodnotím, jakou hloubkovou péči vlasy potřebují. K hloubkové péči využívám Redken Acidic Bonding Concentrate, kterou si pokaždé připravuji na základě analýzy vlasu a díky tomu vlas dostane přesně to, co potřebuje.

Poté následuje samotný střih vlasů a následuje fénování.

Fénovat ale nebudu já, ale rovnou vy. Ukážu vám postup, jak se vlasy jednoduše foukají. Techniku ale upravíme tak, aby se vám to dobře dělalo a pomocí memotechnických pomůcek se dařilo jednoduše sladit ruce a sklon fénu.

Myslím, že fénování je věc, která je obecně velmi neoblíbená a dlouhou dobu byla démonizovaná. A domnívám se, že neoblíbenost čistě pramení z toho, že nevíte a neumíte, jak si správně vyfénovat vlasy.

 Stále ještě často slyším, že je nejzdravější pro vlasy nechat přirozeně uschnout bez fénování.

Pokud byste ale věděli, že díky tělesnému teplu a vlhku se ve vlasech na pokožce hlavy množí bakterie a kvasinky způsobující citlivost pokožky a velmi často zapříčiňují lupy, opravdu byste vlasy nefénovaly? Správným fénováním uzavřete vlasovou kutikulu a díky tomu se tak rychle nebudou mastit- nestojí to za tu trochu námahy? Uzavřená kutikula vlasu způsobí, že vlas bude zdravě lesklý, barva zářivá a celkový tvar účesu krásný- a za to to přeci stojí, když víte jak na to.

Na konzultaci vám ukážu a naučím, jak s vlasy pracovat. Jaký styling je pro vaše vlasy ideální, jak si připravit sekce, jak si připravit a položit vlasy na kartáč, jak správně foukat.  Povedu vám ruku a společně promyslíme, jak při domácím foukání postupovat tak, aby se vám to dělalo nejsnadněji.

ČÍŠTĚNÍ VLASŮ VITAMÍNEM C

V mém salonu čistím vlasy vitamínem C značky Urban Alchemy.

Jsou vlasy matné, jako bez života? Bývaly vaše vlasy dříve krásně hebké, poddajné a vlnité, postupem času se z nich staly vlasy těžké a těžko se s nimi pracuje? Tak to je čištění vlasů vitamínem C přesně to co potřebujete.

Efekt čištění vlasů je na dotek cítit a vidět okamžitě.

Vitamín C ve vlasech otevírá kutikulu a pomáhá z něj dostat nahromaděné silikony či nánosy minerálů z vody.

Čištění vlasů je ideální podstoupit jednou za rok.

BARVENÍ A ZESVĚTLOVÁNÍ VLASŮ

Barvení a zesvětlování vlasů probíhá na základě konzultace, s velkým respektem ke kvalitě a zdraví vlasu. Nepoužívám striktně jednu značku k barvení a odbarvení vlasů a v salonu ani nejsem vázaná k jedné značce. Používám to nejlepší od značek Redken, L´Oreal a TIGI- v závislosti na požadovaném výsledku. Po odbarvování vlasů vždy tónuji, a to pečujícími tonery Redken Shades EQ.